Start Procedury Post. w przypadku stwierdzenia wszawicy
Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 lutego 2013 13:39

 

 

PROCEDURA

postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu


  1. Dyrektor przedszkola zarządza dokonanie przez nauczyciela kontroli czystości skóry głowy wszystkich dzieci w grupie z zachowaniem zasady intymności (kontrola indywidualna w wydzielonym pomieszczeniu). Kontrola może również zostać przeprowadzona z inicjatywy nauczyciela.

  1. Nauczyciel zawiadamia rodziców dzieci, u których stwierdzono wszawicę o konieczności podjęcia niezwłocznie zabiegów higienicznych skóry głowy. W razie potrzeby instruuje rodziców o sposobie działań, informuje też o konieczności poddania się kuracji wszystkich domowników i monitoruje skuteczność działań; jednocześnie informuje dyrektora przedszkola o wynikach kontroli i skali zjawiska.

  1. Dyrektor przedszkola lub upoważniony przez niego nauczyciel informuje wszystkich rodziców o stwierdzeniu wszawicy w grupie dzieci, z zaleceniem codziennej kontroli czystości głowy dziecka oraz czystości  głów domowników.

  1. W przypadku, gdy rodzice zgłoszą trudności w przeprowadzaniu kuracji (np. brak środków na zakup preparatu), dyrektor przedszkola we współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej, udzielają rodzicom lub opiekunom niezbędnej pomoc.

  1. Nauczyciel po upływie 7-10 dni kontroluje stan czystości skóry głowy dzieci po przeprowadzonych zabiegach higienicznych przez rodziców.

  1. W sytuacji stwierdzenia nieskuteczności zalecanych działań, nauczyciel zawiadamia o tym dyrektora placówki w celu podjęcia bardziej radykalnych kroków (zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców dziecka oraz udzielenia potrzebnego wsparcia).

..............

Poprawiony: czwartek, 21 lutego 2013 08:52
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.